اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

You must login to ask question.

فاکتور فروش

فاکتور فروش

در این صفحه لیست سفارشاتی که تا کنون ثبت کرده ایم قابل مشاهده است…

ایجاد: بمنظور ایجاد هرگونه فاکتور جدید بایست از این بخش استفاده کنیم

ایجاد از الگو: می توانید از الگوهای تعریف شده، ثبت سفارش داشته باشید. (برای تعریف الگو می توانید به آموزش الگو از منوی اطلاعات پایه مراجعه نمایید.)

تجدید چاپ: با کلیک روی هر سطر امکان تکرار آن سفارش یا اصطلاحاً تجدید آن سفارش با همان جزییات وجود دارد.

ویرایش: در صفحه اول با انتخاب هر سطر و با کیلک روی دکمه ویرایش که در بالای صفحه موجود است می توانید فاکتور را ویرایش کنید.

حذف: در صفحه اول با انتخاب هر سطر و با کلیک دکمه حذف که در بالای صفحه موجود است می توانید اطلاعات را حذف کنید.

نکته: در صورتی که همزمان با این فاکتور عملیات مالی ثبت شده باشد ، قبل از حذف فاکتور می بایست در ابتدا مالی را حذف کنید در غیر اینصورت امکان حذف فاکتور وجود ندارد.

جستجو: با تنظیم آیتم های جستجو سطرهای مدنظر را جستجو نمایید. برای مثال برای مشاهده کلیه سفارشات مشتری آقای جعفری با جنس مصرفی بنر می بایست از تاریخ را خالی کنید و جنس مصرفی را روی بنر قرار داده جستجو را کلیک کنید.

چاپ فرم گردش کار: با کلیک روی این گزینه فرم قابل چاپ از نحوه گردش کار و جزییات آن قابل چاپ می باشد. جزییاتی نظیر تعداد، جنس مصرفی، خدمات تکمیلی و … خواهد بود.

در مواردی که اپراتور دستگاه چاپ یا خدمات به سیستم دسترسی نداشته باشد با چاپ این فرم می توان دستور کار را به صورت چاپ شده در اختیار اپراتور قرار داد.

چاپ فاکتور: با کلیک روی این گزینه فاکتور با حالت چاپ باز شده و قابلیت چاپ یا ذخیره با پسوندهای مختلف وجود دارد.

چاپ ریز فاکتور: این گزینه بر روی سفارشات افست فعال است. با کلیک بر روی این گزینه لیست قابل چاپ از فاکتور با جزییات را مشاهده خواهید کرد. تفاوت ریزفاکتور با فاکتور در نمایش جزییات فاکتور می باشد و در مواردی کاربرد دارد که نیاز به پرینت کلیه جزییات سفارش چاپ نظیر جنس مصرفی، تیراژ و … یا جزییات لیتوگرافی، جزییات کاغذ و یا جزییات خدمات تکمیلی داریم.

چاپ گزارش: با تنظیم آیتم های جستجو سطرهای مدنظر را جستجو نمایید. برای مثال برای مشاهده کلیه سفارشات مشتری آقای جعفری با جنس مصرفی بنر می بایست از تاریخ را خالی کنید و جنس مصرفی را روی بنر قرار داده جستجو را کلیک کنید.

سپس با کلیک بر روی چاپ گزارش لیست قابل چاپ را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی گزینه save می توانید این لیست را با پسوندهایی نظیر اکسل، pdf، تصویر و … ذخیره کنید یا با کلیک روی print پرینتر دلخواه را انتخاب و چاپ نمایید.

در بخش ایجاد

مشتری: بمنظور ثبت سفارش جدید روی کلید ایجاد کلیک می کنیم. بر حسب فاکتور مورد نظر یکی از موارد را انتخاب می کنیم. برای مثال فاکتور پایه با دابل کلیک و یا فشردن هر کلیدی روی صفحه کلید، لیست اشخاص باز می شود. سپس از بین اشخاص مشتری مورد نظر را انتخاب کرده یا شخص جدید ثبت می کنیم.

تاریخ سفارش: به صورت پیش فرض تاریخ همان روز است که این تاریخ قابل تغییر نیز است.

سقف اعتبار مشتری: این اعتبار، اعتبار باقی مانده  مشتری است. (براساس اعتباری که پیش از این برای مشتری در هنگام تعریف شخص در صفحه اشخاص معرفی کردیم.)

مانده: میزان بدهکاری و بستانکاری مشتری هم در این قسمت قابل مشاهده است.

ایمیل: از فرم اشخاص پر شده در صورت تمایل می توانید ایمیل مشتری را برای ارسال فاکتور تغییر دهید.

سفارش دهنده: شخصی است که به عنوان نماینده مشتری این سفارش را به ما داده است. برای مثال شرکت برق منطقه ای به عنوان مشتری و شخص احمدی به عنوان سفارش دهنده (این قسمت بصورت پیش فرض با نام شخصی که در صفحه اشخاص وارد کردیم تکمیل میشود )

نکته: در صورت تمایل می توانیم همه مشتریان را ثبت نام نکرده و تحت عنوان متفرقه ثبت نام کنیم. برای مثال برای سفارشات متفرقه، یک شخص متفرقه در صفحه اشخاص تعریف کرده و نام سفارش دهنده را نام کسی که سفارش را ثبت کرده ، وارد می کنیم. در این حالت اطلاعات انبوهی از مشتریان گذری را وارد نرم افزار نکرده و با این حال قابلیت پیگیری سفارش و مشخصات شخص را در آینده حفظ می کنیم.

تاریخ تحویل: براساس تعداد روز کاری که در قسمت تنظیمات برای سفارش پایه انتخاب کردیم تکمیل می گردد (این قسمت در اینجا قابل تغییر است) برای آشنایی کامل با تنظیم تاریخ سفارش و تاریخ تحویل پیشنهاد می شود آموزش تقویم سالانه ما مشاهده شود. (توضیح این قسمت بصورت خلاصه این است که تاریخ تحویل به صورت خودکار براساس تعداد روز کاری و از بین ایام غیر تعطیل پیشنهاد داده می شود.)

گروه مشتری: براساس گروهی که برای مشتری هنگام تعریف شخص ثبت کرده ایم تکمیل می گردد و قابل تغییر هم است. (بدلیل اینکه امکان دارد برای یک فاکتور خاص بخواهیم برای یک مشتری از گروه دیگر استفاده کنیم. برای مثال این فاکتور با قیمت همکاری محاسبه شود)

نحوه ارسال: را بر اساس تقاضای مشتری انتخاب می کنیم.

موبایل سفارش دهنده: از شماره موبایلی که در هنگام ثبت مشتری تعریف کرده ایم تکمیل می گردد که این قسمت هم قابل تغییر است.

از این شماره برای ارسال پیام های اطلاع رسانی مربوط به فاکتور استفاده خواهد شد.

شرح فاکتور: در این قسمت می توانیم توضیحاتی درمورد فاکتور را اضافه کنیم و توضیحاتی که نیاز است در چاپ فاکتور وجود داشته باشد.

جزییات سفارش:

لازم بذکر است که در نرم افزار رنگارنگ شما میتوانید فاکتورهای چند جزییاتی ثبت کنید. برای مثال سفارش چاپ همراه با هزینه و طراحی

چاپ: برای ثبت فاکتورهای سفارش چاپ از  سربرگ اول باید استفاده کنیم.

از سربرگ اول برای ثبت فاکتورهای لارج فرمت ، دیجیتال ، افست پایه ، ریسو ، و همچنین سیلک استفاده می شود.

که بنا بر ماژول خریداری شده توسط شما این آیتم ها برای شما می تواند فعال شود.

سفارش از الگو: می توانید از الگوهای تعریف شده، سفارش داشته باشید (برای تعریف الگو می توانید به آموزش الگو از منوی اطلاعات پایه مراجعه نمایید.)

فروش جنس خام: از سربرگ سوم قابل ثبت است.

خدمات تکمیلی: در صورتی که سفارشی مد نظر است بدون کار چاپ و فقط شخص قصد سفارش خدمات تکمیلی را دارد در این قسمت ثبت می گردد. (سربرگ چهارم)

هزینه های جانبی: در سربرگ پنجم اگر روی فاکتور هزینه جانبی بعنوان مثال هزینه پست یا هرگونه هزینه جانبی دیگر قابل ثبت است.

طراحی: در سربرگ ششم سفارشات طراحی بدون چاپ قابل ثبت است.

در ثبت فاکتور از تمامی این سربرگ ها میتوان همزمان استفاده کرد.

مثال: یک شخص بنری برای چاپ برای شما می آورد و درخواست خرید استند دارد و میخواهد سفارش با پیک ارسال شود. در این حالت شما می توانید از سربرگ اول برای ثبت چاپ بنر، از سربرگ سوم برای فروش استند و از سربرگ پنجم برای ثبت هزینه پیک استفاده کنید.

در پایین صفحه نام بازازیاب را وارد کنید. در صورتی که قبلا درتب اشخاص، نام و شماره تلفن بازاریاب را ثبت نکرده باشید، می توانید از کلید ایجاد استفاده کنید. همچنین با مراجعه به صفحه ی بازاریاب، می توانید اطلاعات تکمیلی در این خصوص را دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ