اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

You must login to ask question.

چاپ

چاپ

زمانی که طراحی انجام و تایید شد، سفارش به مرحله بعد یعنی مرحله چاپ ارسال می شود. در این مرحله به منظور تکمیل انجام چاپ دو راه داریم: ارسال سفارش چاپ به همکار و یا انجام چاپ در مجموعه خودمان.

جستجو: در این صفحه امکان جست و جو سفارش براساس شماره فاکتور، نوع کار و نوع جنس مصرفی وجود دارد.

این امکان که بتوان براساس جنس مصرفی جست و جو انجام داد به ما این اجازه را می دهد که سفارشات با یک نوع جنس تکمیل شود.

(برای مثال بنر ۱۳ انس را تکمیل کرده سپس چاپ تحریر را انجام می دهیم).

نکته۱: جهت سهولت کار اپراتور چاپ می تواند با کلیک بر روی ستون جنس مصرفی کلیه سفارشات را بر حسب جنس مصرفی مرتب نماید. (در کلیه جداول برنامه با کلیک روی هر ستون مقادیر نمایش داده شده بر حسب آن ستون مرتب می شود.)

نکته۲: در صورتی که تمایل داشته باشید اپراتور هر بخش تنها لیست سفارشات کار خود را ببیند (برای مثال اپراتور دستگاه دیجیتال یا دستگاه لارج فرمت) می توانید از منوی تنظیمات و صفحه گروه کاربری به گروه کاربری اپراتور چاپ، تنها مجوز دسترسی به همان بخش مورد نظر از صفحه چاپ را بدهید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای گروه کاربری مراجعه نمایید.)

ارسال به همکار: زمانی که می خواهیم تنها انجام چاپ به همکار دیگری ارسال شود در صفحه چاپ از کلید ارسال به همکار استفاده می کنیم. در این قسمت می توانیم فقط کار چاپ را به همکار ارسال کنیم و بقیه خدمات توسط مجموعه انجام گیرد.

بدین منظور با انتخاب سفارش مورد نظر و کلیک بر روی گزینه ارسال به همکار، همکار مورد نظر را انتخاب، مبلغ همکاری و توضیحات برای سفارش را وارد کرده اطلاعات را ذخیره و کار را برای چاپ ارسال می کنیم.

پس از آماده شدن سفارش و دریافت آن از همکار، گزینه دریافت از همکار را انتخاب نموده تا سفارش به مرحله بعدی (خدمات تکمیلی یا ارسال) انتقال یابد.

 تکمیل چاپ: در صورتی که انجام خدمات چاپ با خود موسسه باشد گزینه تکمیل چاپ را زده و مقدار مصرفی اجناس توسط اپراتور وارد می شود.

در صفحه باز شده، امکان تعریف طول و عرض یا تعداد مصرف شده (در صورتی که جنس مصرفی مثل بنر با واحد متر مربع باشد طول و عرض و در صورتی که واحد آن عددی باشد مثل کاغذ عدد وارد کنید)، توضیحات مورد نیاز و انتخاب دستگاه چاپ امکان پذیر است.

با وارد کردن میزان مصرف امکان محاسبه ضایعات برای مدیر در صفحه گزارش ضایعات همچنین میزان ضایعات بر حسب هر اپراتور و کارکرد هر دستگاه بوجود می آید. در نتیجه دقت در ورود داده ها در این بخش و صحت آن حائز اهمیت می باشد.

بعد از وارد کردن اطلاعات، گزینه ذخیره را کلیک کرده و به صفحه اصلی باز می گردیم.

نکته: امکان انتخاب و انجام چند سفارش به صورت همزمان وجود دارد. بدین منظور سفارشات انتخاب شده باید جنس مصرفی مشابه داشته باشند.

چاپ گزارش: امکان چاپ لیست فعالیت به منظور پرینت برای اپراتور چاپ تحت عنوان چاپ وجود دارد. 

حواله ارسال: در صورت تمایل به ارسال خدمات چاپ به همکار، امکان چاپ جزییات مربوط به انجام سفارش، فرستنده و مشخصات گیرنده توسط قسمت حواله ارسال برای همکار وجود دارد. بدین منظور سطری که ارسال به همکار شده را انتخاب و بر روی حواله ارسال کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ